Kolor ścian, układ mebli, charakter dodatków… podczas aranżowania mieszkania to właśnie na tych elementach skupiamy się najbardziej. Zdarza nam się przy tym zapomnieć, że na ogólny efekt wystroju wnętrza wpływ ma również odpowiedni dobór drzwi.

Najważniejszy akcent we wnętrzu

Funkcja, jaką pełnią drzwi w naszych domach i mieszkaniach, jest oczywista. Jednak chcąc stworzyć przestrzeń zaplanowaną w najmniejszym szczególe, należy pamiętać o tym, że odpowiednio dopasowane skrzydło proponuje znacznie więcej, niż dobra komunikacja między pokojami. To ten element wykończenia, który znakomicie spina aranżację wnętrza w całość. W zależności od materiału, koloru i rodzaju wykończenia zależeć będzie też charakter samego wnętrza. Jeśli więc wszystkie kwestie dotyczące wystroju zostały dopięte na ostatni guzik, warto zabrać się za wybór drzwi idealnych!

Jednolitość stylu zachowana

Jaki styl ma prezentować mieszkanie? Będzie to przestrzeń ultranowoczesna czy może zachowana w klasycznej odsłonie? Najważniejszym wyznacznikiem jego charakteru stanie się kontrast czy monochromatyczność? Wiedząc, jakiego wnętrza oczekujemy, znacznie łatwiej będzie nam rozejrzeć się za drzwiami, które wpiszą się w nasze wyobrażenia. Dostępne na rynku modele reprezentują przeróżne style, co znacznie ułatwia wybór odpowiedniego rozwiązania. Jednak to nie wszystko. Wybór odpowiednich skrzydeł w mieszkaniu zależy także od metrażu oraz układu pomieszczeń. Małe lokale wymagają zastosowania nieco sprytniej zaprojektowanych modeli, a duże pomieszczenia – takich, które umożliwią stworzenie przestrzeni wygodnej do życia.

Mieszkanie minimalisty to idealne środowisko dla drzwi ukrytych, których ogromnym plusem jest niewidoczna ościeżnica. Skrzydła na wysoki połysk spodobają się tym, którzy marzą o uzyskaniu wyraźnego kontrastu w pomieszczeniu. Modele drewniane, klasyczne i pełne niewymuszonej elegancji, to z kolei propozycja dla chcących podkreślić przytulny charakter wnętrza. Szklane drzwi to ideał dla małych mieszkań: obecność naturalnego światła optycznie powiększy wnętrze i nada mu lekkości. Natomiast skrzydła przesuwne to wybór dla osób dysponujących sporej wielkości metrażem, które chcą wydzielić kilka osobnych stref w mieszkaniu.