Położenie podłogi, pomalowanie ścian, dobór mebli to nie jedyne kroki w ramach aranżacji wybranego wnętrza domowego czy firmowego. Wybór ościeżnicy do drzwi również ma kluczowe znaczenie, gdyż bez niej zamontowanie całej konstrukcji w funkcjonalny sposób nie będzie możliwe. Podjęcie odpowiedniej decyzji jest również istotne, jeśli zależy ci na tym, by wszystkie elementy pomieszczenia się ze sobą idealnie komponowały. Możesz zdecydować się na części wykonane w prostych, klasycznych kolorach w minimalistycznym stylu skandynawskim lub wybrać bardziej niekonwencjonalne rozwiązanie o ciekawym stylu, motywie czy kolorze.

Modele ościeżnicy do drzwi

Na rynku dostępnych jest kilka różnych modeli ościeżnicy do drzwi, do której będziesz montował całą konstrukcję. Podstawowego podziału dokonuje się na regulowane oraz stałe wersje. Regulowane modele sprawdzają się w przypadku pomieszczeń o nieregulowanych lub grubych ścianach z uwagi na fakt, że mogą być dostosowane pod konkretną płaszczyznę. Stałe z kolei są bardzo często wykorzystywane w ramach nowoczesnego budownictwa w pomieszczeniach o standardowej grubości ścian, gdyż mają ustaloną, niezmienną szerokość.

Ościeżnice wykonywane są zwykle z drewna, tworzyw sztucznych PVC lub aluminium. Dostępna jest również wersja metalowa, która nadaje się do malowania i dopasowania kolorystycznego do stylu pomieszczenia. Podejmując decyzję pod względem materiału, najlepiej wziąć pod uwagę, z czego są wykonane drzwi, by całość pięknie się komponowała.

Przemyślany wybór

Zastanów się nad wyborem ościeżnicy do drzwi w taki sam sposób, jak debatujesz się nad kolorem ścian, rodzajem posadzki oraz doborem mebli, zasłon czy narzuty na łóżko. Odpowiednie dopasowanie pozwoli ci się czuć komfortowo w pomieszczeniu, w którym się znajdujesz, oraz zapewni najwyższą funkcjonalność konstrukcji. Obowiązkowo pamiętaj także o tym, że niektórych budynkach i mniejszych pomieszczeniach z praktycznego punktu widzenia powinno się wziąć pod uwagę konkretne – stałe lub regulowane – rozwiązanie.