Aranżując przestrzeń wewnętrzną oraz zewnętrzną domu, kładziemy zawsze nacisk na to, by wszystkie wybrane elementy się ze sobą odpowiednio komponowały. Taka sama zasada dotyczy klamki do drzwi. Co prawda, można wybrać konstrukcję już z zamontowanym elementem, jednak wówczas jesteśmy skazani na zaproponowane wykonanie. Samodzielny dobór pozwala na dopasowanie elementu drzwi do naszego gustu oraz stylu pomieszczenia, co gwarantuje zadowalający efekt estetyczny oraz funkcjonalność w każdej sytuacji.

Jak dobrać klamkę do drzwi?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jej konstrukcję. Na rynku dostępne są różne typy – szyldy pełne, rozeta, wkładka czy klucz, które można znaleźć w bardzo różnych kształtach, co pozwala na wybór zgodny z własnymi preferencjami pod względem wyglądu. Należy również upewnić się, że klamka wyposażona jest w sprężyny, które będą zapewniać łatwość otwierania oraz zamykania. Przy drzwiach zewnętrznych bardzo istotne jest, by sprawdzić, czy spełnia właściwości pod względem antywłamaniowości. Dokonując wyboru, warto również wziąć pod uwagę materiał, z którego klamka jest wykonana (aluminium, nikiel, mosiądz, stal nierdzewna itd.), ponieważ inne rozwiązania będą odpowiednie dla łazienki, kuchni czy sypialni. W przypadku drzwi zewnętrznych najlepiej sprawdzi się model wykonany z materiału odpornego na korozję z uwagi na warunki atmosferyczne.

Dopasowanie do stylu pomieszczenia i gustu

Warto również wybrać taką konstrukcję, która będzie pasować do zamontowanych drzwi (pod względem modelu oraz wykończenia) – wykonanych zarówno w stylu nowoczesnym, skandynawskim, rustykalnym oraz każdym innym. W przypadku nowoczesnego czy minimalistycznego pomieszczenia najlepiej sprawdzą się proste modele podłużne, z kolei wykonane z mosiądzu będą odpowiednie, jeśli lubimy dekoracyjny styl. Poprzez odpowiedni dobór zapewnimy wysokie poczucie estetyki u domowników oraz gości i ukażemy nasz dom jako miejsce przepełnione elegancją.

Chcesz dodać uroku wybranym przez siebie drzwiom wejściowym, do salonu czy sypialni? Wybierz odpowiednio dopasowaną do nich klamkę i ciesz się osiągniętym efektem!